Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia kolejnych odcinków naszej serii reportaży “Z chaosu sztuka” w ramach której spotykamy się z choreografkami i choreografami Polskiej Sieci Tańca. Rozmawiamy na temat ich pracy z kompozycją sceniczną, z muzyką, światłem i kostiumem, a także zadajemy ważne pytanie: czym jest dla nich choreografia.

Odcinek #2 to wywiad z Danielą Komęderą – Miśkiewicz i Dominiką Wiak o ich spektaklu “Manhattan”, stworzonym we współpracy z Teatrem ROZBARK. Rozmawiamy między innymi o tym, jak można oddać ruchem poczucie zagrożenia oraz jak im się współpracowało z muzykami, którzy grają wraz z nimi na żywo na scenie.

Odcinek #3 to krótka rozmowa z Aleksandrą Krajewską o jej etiudzie “Lullaby for the restless”. Ola opowie o trudnym procesie tworzenia solo, a także o tym, jak to jest być młodym twórcą tańca współczesnego w Polsce.

W najnowszym, #4 odcinku gościmy ponownie Aleksandrę Krajewską, a także Elwirę Piorun. Tancerki opowiedzą o przedstawieniu “Real love” Teatru Tańca Zawirowania, w którym współwystępują. Tym razem ( w porównaniu do poprzednich odcinków serii) o spektaklu możemy usłyszeć nie z ust choreografa_ki, lecz wykonawczyń. Przekonajcie się sami, na ile zmienia to spojrzenie na taneczne dzieło, nawet jeśli pytania i tematy (proces twórczy, komponowanie ruchu, dopasowanie kostiumów ect.) pozostają takie same.

Kolejny, #5 odcinek serii ukaże się już w następny czwartek na kanale Youtube Instytutu Muzyki i Tańca. Zapraszamy do oglądania i śledzenia serii!