Polish Dance Network - News & Media


News /

Laboratoria Twórcze: tańczyMY na Taczaka!

Ruszył letni cykl laboratoriów twórczych: tańczyMY na Taczaka! To wakacyjna podróż przez różne formy ruchu oraz autorskie techniki pracy z ciałem. Cechą wspólną wszystkich zajęć będzie pobudzanie kreatywności i inwencji ruchowej.

News Open Call 2020 /

Tydzień pod znakiem tańca

akcja tańczMY organizowana przez Instytut Muzyki i Tańca

29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji chcemy świętować tanecznie (pomimo ciągłych obostrzeń) i zapraszamy do tego także Państwa!

Uncategorized /

Recenzja i zdjęcia z “Trans_Miss(i)on”

Zapraszamy do przeczytania recenzji z zeszłotygodniowego pokazu spektaklu "Trans_Miss(i)on" (produkcja Krakowskie Centrum Choreograficzne i Nowohuckie Centrum Kultury), który odbył się w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.

Uncategorized /

Już w ten piątek sieciujemy z Polskim Teatrem Tańca w Lublinie

Fot. Aleksander Joachimiak

Już w ten piątek 16 października 2020r. o godzinie 19:00 w ACK UMCS Chatka Żaka w Lublinie odbędzie się pokaz spektaklu "Fabula Rasa" w wykonaniu Polskiego Teatru Tańca, w choreografii Macieja Kuźmińskiego. Ten sieciowy wieczór odbędzie się we współpracy z Lubelskim Teatrem Tańca oraz Centrum Kultury w Lublinie.

Uncategorized /

Podcasty o tańcu

Z przyjemnością informujemy Państwa, że sieciujący z nami Polski Teatr Tańca udostępnił niedawno do sieci swoje rozmowy o tańcu z cyklu "Rozmównica".

Uncategorized /

Trzeci odcinek serialu “OTT/m?” już w najbliższą sobotę

Serdecznie zapraszamy na kolejny już, trzeci odcinek
tanecznego serialu stworzonego podczas czasu kwarantanny przez tancerki sieciującego Olsztyńskiego Teatru Tańca. Jak mówią same artystki, jest to projekt, w którym "W ograniczonej przestrzeni ?m?? poszukują wolności w nieograniczonej wyobraźni" oraz "proponują trzy alternatywne sposoby przeżywania życia na kwadracie".