Gosia Mielech – materiały promocyjne spektaklu “FearLess”

Rok 2020, jak wszyscy wiemy, obfitował w wiele niespodzianek, nie zawsze przyjemnych. Jedną z nich było na przykład ciągłe odwoływanie naszych sieciowych spektakli z powodu pandemii.

Postanowiliśmy jednak nie dać się złej aurze i w tej sytuacji zadziałać inaczej. Skoro nie możemy spotkać się z Wami, Widzami a także z Artystami Sieci w teatrach i innych pięknych siedzibach naszych Partnerów, postanowiliśmy dostarczyć Wam naszych sieciowych Artystów prosto do Waszych domów. I tak, jesienią, czyli w listopadzie i grudniu, kilka z naszych spektakli mogliście zobaczyć online. Ale to nie wszystko.

Pierwszy odcinek serii “Z chaosu sztuka” – rozmawiamy z Gosią Mielech

Przedstawiamy Wam pierwszy odcinek z serii reportaży “Z chaosu sztuka”, w ramach której spotykamy się z choreografami i choreografkami Polskiej Sieci Tańca 2020, żeby porozmawiać o ich spektaklach. Wypytujemy artystów o ich metody pracy z kompozycją sceniczną, ruchem, światłem i kostiumem. Pytamy też: czym jest choreografia?

Pomysłodawcą serii jest Maciej Kuźmiński, operatorem kamery i montażystą Paweł Szymkowiak, zaś z artystami rozmawia Zuzanna Jeglorz. Całość została zrealizowana dzięki wsparciu Instytutu Muzyki i Tańca.

Teaser spektaklu Gosi Mielech “FearLess”

W pierwszym odcinku serii spotkacie się z nieustraszoną Gosią Mielech, autorką i wykonawczynią spektaklu “FearLess”. Pytamy Artystkę m.in. o jej metody twórcze, inspiracje oraz nietypową tematykę dzieła.

Kolejne rozmowy z udziałem pozostałych Artystów Sieci pojawią się już niedługo w nowym roku. Zapraszamy do oglądania!