Fragment spektaklu “Fabula Rasa”, Fot. Aleksander Joachmiak

Do dziesięciu razy sztuka.

Dziesięć spotkań, nieco więcej inspirujących rozmówców i dziesięć wywiadów do Państwa odsłuchania i oglądania. Tak oto kończymy pierwszą serię naszych reportaży o choreografii.

Mamy nadzieję, że będzie ona dla Państwa pozytywną dawką tanecznych inspiracji i informacji, a także zachętą, żeby (kiedy już będzie to możliwe) przyjść z kimś znajomym do teatru na któryś z naszych sieciowych spektakli.

Ostatni odcinek to rozmowa z twórcami spektaklu “Fabula Rasa” Polskiego Teatru Tańca. W naszym “studio” w Teatrze ROZBARK (który użyczył nam swoją przestrzeń na czas reportaży) gościmy Macieja Kuźmińskiego, Ilonę Binarsch oraz Zbigniewa Kozuba.

Opowiedzą o tym, jak skrajności mogą w harmonijny sposób zderzyć się w choreografii, scenografii i muzyce oraz dlaczego ?Fabula Rasa? jest wyjątkowo trudna do zatańczenia. Wytłumaczą nam też, co to znaczy, że spektakl jest ?do odkrycia?, a nie do oglądania.

Dowiemy się też więcej na temat genezy pomysłu na scenografię oraz kostiumy (kożuchy), a także na temat tworzenia muzyki do spektaklu teatru tańca. Nie zabraknie anegdot o tym, jak współpracuje się artystom ze sobą oraz jakimi sposobami przekonują się do swoich śmiałych projektów i wizji.

Zapraszamy do słuchania, a po więcej zachęcamy do zerknięcia na YT Instytutu Muzyki i Tańca.