akcja tańczMY organizowana przez Instytut Muzyki i Tańca

29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji chcemy świętować tanecznie (pomimo ciągłych obostrzeń) i zapraszamy do tego także Państwa!

Poniżej zamieszczamy listę wydarzeń ( w większości online), odbywających się w nadchodzącym tygodniu, a organizowanych przez naszych sieciowych Partnerów.

  • Od 23.04 do 30.04 trwa 1. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca ?Granice natury – granice kultury? organizowany przez Polski Teatr Tańca. W ramach festiwalu zaprezentowane zostaną spektakle, dyskusje, performensy online oraz filmy krótko- i długometrażowe, stworzone przez twórców z Polski i zagranicy. Zobaczyć je będzie można na platformie VOD PTT (link).
  • 29 kwietnia zapraszamy na pokaz online spektaklu “Trans_Miss(i)on” organizowany przez Krakowskie Centrum Choreograficzne. Premiera na PLAY KRAKÓW 29 kwietnia o godz. 18:00. Film będzie można odtworzyć do 1 maja, do godz. 18.00. Bilety w cenie 10 zł już w sprzedaży. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www Krakowskiego Centrum Choreograficznego.
  • Warto też dołączyć do akcji tańczMY, którą już po raz trzeci organizuje Instytut Muzyki i Tańca. Tegoroczne obchody święta tańca trwają od 22 kwietnia do 9 maja i składają się z rekordowej liczby aż 122 wydarzeń. Pełny program akcji dostępny jest na stronie Instytutu.

Podsumowując – zapraszamy do tańca! W domu, parku, samotnie czy z kimś bliskim. A już niedługo, miejmy nadzieję, także na sieciowe spektakle na żywo.